Liktenīgā bilde. No nejauša viesa līdz Cēsu iecirkņa vadītāja amatam

1983. gada decembris. Cēsīs ir lieli svētki - par godu gāzesvadu izbūvei un dabasgāzes saņemšanai pilsētā. Uz svinīgo pasākumu pulcējas gāzes nozares darbinieki un Cēsu pašvaldības amatpersonas. Šo vēsturisko brīdi iemūžinājis fotogrāfs. Uz melnbaltā foto kopā ar savu mammu, gāzes uzņēmuma galveno inženierei Hildu Dzedoni, redzams arī 10-gadīgais Gints Dzedonis. No vēsturiskā pasākuma zēnam visvairāk atmiņā palicis svinīgais lāpas aizdedzināšanas brīdis. Toreiz viņš pat iedomāties nevarēja, ka šī diena kļūs par simbolisku aizsākumu viņa turpmākai profesionālajai dzīvei.

Studējot Gints sākotnēji pievērsās kokapstrādes jomai - absolvēja Latvijas Lauksaimniecības universitāti un kādu laiku arī strādāja šajā nozarē. Jau studiju laikā no 1993. līdz 1996.gadam, lai papildinātu trūcīgo studenta stipendiju, Gints piestrādāja Cēsu  iecirknī par apkopēju, bet 1999.gadā liktenis vēlreiz viņu atved uz to pašu Cēsu iecirkni, kur arī tobrīd vēl strādā viņa mamma, lai uzsāka darba gaitas tehniķa amatā. Turpmākā Ginta karjera uzņem apgriezienus – īsā laikā no tehniķa par vecāko meistaru, inženieri, un tad vadošo inženieri. Paralēli darba gaitām tiek iegūts siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģiju maģistra grāds Rīgas Tehniskajā universitātē un 2010. gadā viņš tiek iecelts par Cēsu iecirkņa vadītāju.  

Darbs GASO Gintam esot pa prātam – viņam patīk pārmaiņas un izaicinājumi, kas neļauj ieslīgt darba rutīnā, tāpēc Gints jo īpaši novērtē iespēju ietekmēt darba procesus un būt daļai no tiem. GASO Cēsu iecirkņa sienu vēl joprojām rotā 1983. gada vēsturiskais foto, kurā viņš pirmo reizi tika iemūžināts gāzenieku vidū.

Atpakaļ