GASO teritorijā Bauskā notika militārās mācības “Zobens 2019”

15. septembrī AS “GASO” teritorijā notika Zemessardzes, Valsts Policijas, Pašvaldības policijas, VUGD un GASO kopējas mācības, kas bija viena no militāro mācību “Zobens 2019” posmiem.

Notikuma scenārijs: separātiskā grupa kopā ar krimināliem elementiem bija ieņēmusi AS “Gaso” teritoriju Bauskā. 10 iebrucēji, kas bija bruņoti ar automātiskajiem strēlnieku ieročiem, neizvirzīja nekādas prasības. Bija aizdomas, ka uzbrukuma mērķis varētu būt gāzes uzpildes stacija un bandīti cenšas ieviest haosu pilsētas iedzīvotājos, iekšlietu un aizsardzības struktūrās, kas atrodas Bauskā.

Katrai struktūrai – Zemessardzei, Valsts Policijai, Pašvaldības policijai, VUGD, AS “Gaso” bija savs uzdevums. AS “Gaso” – ziņot par uzbrukumu. Policijai un Pašvaldības policijai - rūpēties par iedzīvotāju drošību, Zemessardzei – pēc iespējas ātrāk neitralizēt bandītus.

Ainars Stankevics, VP Zemgales reģionālās pārvaldes Bauskas iecirkņa priekšnieks: “Apkārtējās ielās tiek izvietotas Valsts policijas patruļas ekipāžas un Pašvaldības policijas patruļas ekipāžas, tiek norobežota teritorija, novelkot norobežojošās lentas un nodrošināts, ka norobežotā teritorijā nevar iekļūt neviena persona, kā arī no teritorijas nevar izkļūt neviena persona.”

Elmārs Popakuls, majors, 53. ZS bataljona komandieris: “ Visi uzbrucēji ir neitralizēti – daļu nogalinot, daļu – kuri mēģināja bēgt no teritorijas – tika veiksmīgi aizturēti un nogādāti izolatorā.”

Neitralizēt bandītus izdevās apmēram trīs stundu laikā.

Divi separātisti bija ievainoti. Abi atradās uz ēkas jumta. VUGD glābēji nogādāja viņus lejā. Vēl viens ugunsdzēsēju uzdevums – nodzēst ugunsgrēku, kas izcēlās netālu no gāzes balonu uzpildes stacijas. Tas tika veiksmīgi izdarīts.

Igors Savko, AS “Gaso” Bauskas iecirkņa vadītājs: “Drošība ir viena no GASO prioritātēm. Regulāri – divreiz gadā - mums notiek gan praktiskās, gan teorētiskās mācības sadarbībā ar operatīvajiem dienestiem - atstrādājam rīcību gāzes noplūdes gadījumā. Bet tādas mācības kā šoreiz – ka teritorijā iebruka bruņotie cilvēki - notiek pirmo reizi. Mums ir jāprot rīkoties arī šādos gadījumos.”

 

Atpakaļ